Altijd bereid om in op korte termijn in actie te komen

Elke dinsdagochtend schenken we koffie in de blokhut. Het is een moment van gezelligheid, rust en ontmoeting. Meneer is daar wekelijks van de partij. Daarnaast komen we ook bij hem thuis, we doen dan samen boodschappen, we lunchen samen en we bieden een luisterend oor. Zijn vrouw woont in een verpleeghuis, waardoor de momenten van contact extra waardevol zijn.
Afgelopen week liep het anders dan anders. Meneer liep weg bij de blokhut, struikelde en viel hard. Het was schrikken, want de klap was behoorlijk. Zijn bril was kapot en hij had wondjes in zijn gezicht. We hebben hem voorzichtig overeind geholpen en direct naar huis gebracht.
Daar hebben we eten voor hem gemaakt, zijn wonden schoongemaakt en even goed naar zijn knieën gekeken. Ook hebben we zijn zoon gebeld om hem op de hoogte te brengen. Later die dag zijn we samen met een Posidiva naar de brillenwinkel gegaan om een nieuwe bril te regelen. En de volgende dag hebben we samen een rollator gekocht, zodat meneer zich veiliger kan bewegen.
Meneer zegt dat hij zijn les heeft geleerd, en zijn zoon was zichtbaar opgelucht dat alles zo snel en zorgvuldig was opgepakt. Voor hem was het een geruststellende gedachte om te zien dat de Posidiva’s er niet alleen zijn voor gezelschap, maar ook klaarstaan in geval van nood.